Vezels remmen de eetlust
->
In graanproducten zitten onoplosbare vezels. Dit is ook te lezen in het artikel “brood, daar zit wat in” elders op deze site. Deze vezels kunnen de trek verminderen. Dit kan een voordeel zijn bij de behandeling of preventie tegen overgewicht en diabetes. Uit een onderzoek onder 31 mannen blijkt namelijk dat consumptie van onoplosbare vezels leidt tot een lagere voedselinname.
Tijdens een onderzoek dat werd uitgevoerd aan de Universiteit van Toronto (Canada) kregen 31 mannen van 20-35 jaar oud na een nacht vasten een ontbijt. Dit ontbijt bevatte voor alle mannen dezelfde hoeveelheid koolhydraten, vetten en eiwitten. Ook het volume en het gewicht van de maaltijden was gelijk. Het enige verschil was de hoeveelheid vezels. Deze mannen waren verdeeld in 3 groepen een hoogvezelgroep (33 gram), een laagvezelgroep (1 gram vezel) en witbroodgroep (0 gram vezel). Tenslotte was er een controle groep die alleen water te drinken kreeg. Elke 15 minuten werd nagegaan hoe hongerig de deelnemers zich voelde en kregen na 75 minuten een nieuwe maaltijd.
De mannen die alleen water moesten drinken hadden het meeste honger en hun calorie-inname was ook het hoogst. Ook de witbroodgroep was hongerig. De hoog en de laagvezelgroep hadden het minste honger. Wel bleek dat de calorie-inname van de hoogvezelgroep significant lager was dan de andere groepen. De bloedglucose lieten geen noemenswaardige verschillen zien tussen de verschillende groepen.
Ā tip: probeer het brooddieet eens.
bron: voeding.nuĀ
© vetvrij.com - dit artikel mag niet zonder toestemming worden overgenomen.Reageer op dit artikel
Email dit artikel
Gerelateerde artikelen:
- Hoeveel calorieen zitten er in fastfood?
- Eiwitdieet
- Proteine Dieet
- 3 koppen koffie per dag
- Foliumzuur goed tegen depressie bij mannen

Toevoegen aan Favorieten
















Reactie nummer: 1 - geplaatst op 4 maart 2008 om 14:16
Nou helaas pindakaas gaat dat voor mij niet op… Ik eet me lens aan vezels, drink me het ongans aan water en nog slechte ontlasting en trek!!!
Tja….