Gezonde BBQ tips
->
Eindelijk zomer in Nederland! Haal de BBQ maar uit de schuur! Maar let op, barbecueliefhebbers kunnen hun
stukje vlees maar beter iets langer op het rooster laten liggen. Jaarlijks sterven minstens tachtig mensen en worden meer dan 700.000 mensen ziek door het oplopen van een voedselvergiftiging. Vooral vlees en eieren zijn de boosdoeners.
Dit blijkt uit cijfers van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Volgens hoogleraar Arie Havelaar van Universiteit Utrecht kunnen mensen door eenvoudige maatregelen een vergiftiging voorkomen. “Mensen worden ziek doordat ze vlees op de barbecue niet lang genoeg verhitten. Bovendien nemen veel mensen het niet zo nauw met de hygiĆ«ne bij het bereiden van voedsel.
Ziektekiemen worden zo overgebracht via besmette borden en bestek of bijvoorbeeld een snijplank”, zegt de professor die gisteren de leerstoel Microbiologische risicoschattingen aanvaardde. Vooral de voedselverwerkende industrie van rauwe producten heeft volgens Havelaar een belangrijke rol in het voorkomen van voedselinfecties.
Het is niet mogelijk te garanderen dat een product besmettingvrij is, maar de industrie moet er wel naar streven dat de producten in de winkel zo min mogelijk bacteriƫn bevatten.
Een voedselinfectie, vaak buikgriep genoemd, is een ontsteking van de maag en darmen en kan diarree, braken, misselijkheid en koorts veroorzaken. Havelaar waarschuwt dat het eten van besmet voedsel vooral gevaarlijk is voor oudere mensen, maar ook ongeboren en pasgeboren kinderen lopen een ernstig risico.
Onderzoek laat zien dat iedere Nederlander gemiddeld eenmaal per vijf tot tien jaar een infectie doormaakt.
Eerder dit jaar begon het RIVM in samenwerking met de Voedsel en Waren Autoriteit en het Voedingscentrum een campagne om de nadruk te leggen op de hygiƫne tijdens het bereiden en bewaren van voedsel.
bron: telegraaf
© vetvrij.com - dit artikel mag niet zonder toestemming worden overgenomen.Reageer op dit artikel
Email dit artikel
Gerelateerde artikelen:
- Is biologisch vlees ziekmakend?
- Nederland telt miljoen suikerpatienten
- Sneller dom door sigaret
- Duitsers eten gezonder
- Weinig grip op gewichtsbeheersing

Toevoegen aan Favorieten















